Zvířátka z kaštanů & podzimní věnec

Podzim je nádherné období. Příroda se obléká do slušivého kabátku specifických barev a přímo vybízí k tomu něco doma vytvořit. Původně jsem chtěla s Jindrou vyrobit jen jednoduchá zvířátka z nasbíraných kaštanů a špejlí, ale pak jsem si řekla, proč toho z přírody nevyužít víc? Naložili jsme Lindu do kočárku a vydali se na podzimní procházku. Do misky ke kaštanům tak přibyly šípky, větvičky, žaludy a šišky a mohli jsme jít na věc.

Potřebujeme:

  • kaštany všech tvarů a velikostí
  • kuchyňské špejle (ale osobně raději volím párátka, dětem se s nimi lépe pracuje)
  • manikúrní nůžky

Může se také hodit:

  • šípky, větvičky, žaludy, šišky, obaly od kaštanů, tráva, jeřabiny, barevné listí
  • párátka, sirky
  • pohyblivé oči (průměr 10mm)
  • tavná pistole

Nakoukla jsem pro inspiraci do internetové galerie a uložila si několik obrázků, ze kterých jsem dala Jindrovi na výběr. Nejraději by vyráběl všechno, ale jeho touha vlastnit všechna zvířátka naráží na relativně malou trpělivost tříleťáka. 🙂

Začali jsme ježkem. Doporučuji předem navrtat nůžkami otvory do kaštanů, protože děti obecně neradi čekají a v našem případě jsme málem skončili, ještě než jsme začali – Jindra odběhl stavět lego. Zavolala jsem Jindru zpátky a nechala ho do děr v kaštanu zapíchat napůl přelomená párátka jako bodliny. Takto by to v podstatě stačilo, ale když navíc použijete pohyblivé oči, bude výsledek stát za to. Oči jsem přilepila tavnou pistolí – jsou sice samolepící, ale na nerovném povrchu by špatně držely.

Podobným způsobem jsme vyrobili pavouka, tomu jsme párátka pro nožky nalomili. Jelen dostal parohy z drobných větviček a na nohy s kopýtky jsme použili sirky. V této fázi už tvoření Jindru přestávalo bavit, chtěl si se zvířátky hrát. Prasátko s ušima z žaludových čepiček se u něj těšilo jen malé pozornosti a sovu jsem mu donesla až hotovou do pokoje. Na sovu využijete žaludové čepičky místo očí, zobák ze špičky listu a obaly od kaštanů pro křídla.

Jindra měl ze zvířátek velkou radost a náležitě si s nimi pohrál, ale ani samotné kaštany a žaludy nepřišly na zmar. Co jsem nevyužila na podzimní věnec, to skončilo jako náklad pro lego náklaďáky. 🙂

Podzimní věnec

Už dlouho jsem chtěla vnést trochu babího léta k nám do bytu, ale nic se mi úplně nehodilo. Po zvířátkové akci zbylo dost přírodního materiálu, který by mi bylo líto vyhodit. Vzala jsem tedy slaměný korpus na věnec a pomocí tavné pistole na něj jednotlivé přírodniny nalepila. Přidáme ještě mašli a podzimní dekorace je na světě!


Posted

in

by

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *